Numune Alma | İzmir Karot
izmir-karot-numune-alma-1

Numune Alma

İzmir Karot bünyesinde verdiğimiz hizmetlerden biriside karot numune alımıdır. Peki bu hizmete hangi durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır? Beton dökümü yapılırken betondan alınan örneklerin dayanıklılığının düşük çıkması, üretici ve yapı denetim firmaları arasında uyumsuzluk, deprem, yangın gibi doğal afetler sonucu oluşabilen durumların kontrolü, bina yıkımı öncesi alınan karara ihtiyaç oluşması, bina dayanıklılığı numunesi ve son olarak güçlendirme çalışması istenen yapılarda numune alımları uygun görünmektedir.

Neden Karot Numune Alma?

Karot numune alma yönteminin avantajları ve bir takım dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilmektedir;  yapıya zarar olabilir, tekrarı uygun değildir, maliyetli, sapması düşüktür ve sonuçlarda hata oranı çok görülmemektedir.

Karot alma esnasında dikkat ve tecrübe önemlidir. Bu yüzden izmir karot çözümlerini tercih etmeniz sizlere zaman, performans ve maddi kazanç sağlayacaktır.

Numune Alma Detayları Nelerdir?

Karot almak için, karotlar yani örnekler uygun yerlerden alınmalıdır, belirlenen ebatlarda karot alınarak ölçü konusunda hassas olunmalıdır, matematik ve istatistiki açıdan ilgili sayıda olabilecek en az karot alınmalıdır., 28 günü geçen yaşlı tabiri uygun olan betondan numune alınmalı yaş, ıslak zeminli yeni dökümü gerçekleşmiş betondan numune alımı yapılmamalıdır, Karot alınan bölge ve numune incelenip kayda alınmalıdır, karot alınırken tesisata zarar verilmemesi de diğer önemli bir husustur.

Karot alınacak en uygun bölge perde beton ve kolondur. Teknik açıdan bilgili olunması da yapılacak işlem de üst düzey sonuç almak için önemlidir. Kolonlarda orta kısmından karot numunesi alınabilir. (moment 0 noktası) Köşeye yakın ve kriş olarak nitelendiriliyor ise buradan alım yapmak uygun olmayacaktır. Ayrıca kolon ebatı 0.30 m den küçük ise numune alınmamalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WEB SİTEMİZ

SATILIKTIR.
İLETİŞİM
7/24 Arayabilirsiniz. Detaylar için Whatsapp'dan ulaşabilirsiniz.
close-link