Karot Delme | İzmir Karot Hizmetleri
izmir-karot-delme-7

Karot Delme

Karot Delme Nedir?

Karot delme işlemi yapılarınız da ihtiyaçlarınıza yönelik duvarlarınızda veya zeminlerinde açılmasını planladığınız deliklerin açılması için yapılmaktadır. Bu delme işlemi genelde havalandırma, tesisat boruları, dekorasyon vb. işlerde ilgili alanların açılması için yapılmaktadır. Müşterilerin karot delme işlemini tercih etmesinin temel sebebi açılması planlanan delik çevresinin minimum hasar görüp istenilen görüntüyü bozmamaktır. Bu yüzden beton delme işlemini yapacak firma veya kişilerin alanlarında profesyonel ve kullandığı makineyi çok iyi tanıması çok önemlidir. Bu uzmanlık delinecek alanın hangi ekipmanlarla ve hangi uçlarla yapılacağını bilmesidir. Yanlış ekipman ve uç seçimleri istenmeyen sonuçlar doğurduğu gibi delinecek alanın çevresinde de kalıcı hasarlar bırakabilmektedir.

Karot Delmede Önemli Noktalar Nelerdir?

Delinmesi planlanan alanın yüzeyi ve iç yapısı karot delme işleminde hassas bir konudur. Delinecek alan zeminde is zeminin yüzeyi genelde beton kaplama iç bölümünde ise beton ve taş karışımları olmaktadır. Duvarlarda ise yüzey genelde seramik veya beton olup iç alan beton ve metal karışımlardan oluşmaktadır. İzmir karot olarak yılların getirdiği tecrübe ve üstün cihazlarla delinmesini istediğiniz yüzeyiniz ne olursa olsun minimum hasar ile talebinizi karşılıyoruz.

Karot Delmenin Kullanıldığı Diğer Alanlar

Karot beton delme talepleri yapı güçlendirme için açılan deliklerin filiz ekimi ile oluşturulmasını sağlamak kadar dekoratif amaçlıda yapılmaktadır. Bir diğer talep ise eskiyen binalarda veya yeni yapılan binalarda belediye ve devletin ortak kararı ile deprem yönetmeliğine uygun yapıldığını kontrol etmek ve eski binalarda sağlamlığı denetlemek için gerekli numune örneği almak için de kullanılmaktadır.

 

İzmir karot ekibi olarak beton kesme ve delme işleriniz için titiz, güvenilir çalışma prensibimiz doğrultusunda hizmet vermekteyiz. Beton delme yatay ve düşey zeminlerde titreşim olmadan özel performanslı makinalarımız ile yapılmaktadır. Ø16mm çap ile Ø500mm çapları arasında delme belirtilen alana uygulanmaktadır. Çapların boyutları ne kadar değişkenlik gösterir ise çalışmalarımızı bu yönde planlayıp 10 metreye kadar açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Karot beton delme sırasında merkez noktadan makine aracılığı ile odak noktasına açma mümkündür.

 

Karot makinesi ile beton kesme küçük ve büyük delik açılmalarında kullanılmaktadır. Firmamıza gelen taleplerin en yoğun olduğu alanlar ise ofis ve iş yerlerinde bulunan tesisat, doğal gaz ve elektrik gider tesisatının açılmasıdır. Depremde zarar gören binalardan alınması gereken numuneler için beton delme uygulaması en sağlıklı çalışma olup numuneler incelenmesi için ilgili birimlerin laboratuvarlarına gönderilmektedir.

 

Belirtilen çalışma alanlarının dışında alanın dar ve makinenin girmediği yerlerde ise yine karot makinesinde ufak çaplı yan yana delikler açılarak istenilen ebatlarda ki çalışma elde edilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WEB SİTEMİZ

SATILIKTIR.
İLETİŞİM
7/24 Arayabilirsiniz. Detaylar için Whatsapp'dan ulaşabilirsiniz.
close-link