Filiz Ekimi | İzmir Karot Hizmetleri
izmir-karot-filiz-ekimi-1

Filiz Ekimi

Karot Filiz Ekimi Nedir?

Karot işlemlerinin yapımı sırasında özellikle inşaat sektöründe kullanılan filiz ekimi, beton bir yapının bir uca veya alana tutturularak saplanması ile gerçekleşmektedir.

Binanın veya yapının güçlenmesi için alana ek uygulama yapılmaktadır. Deprem riski oluşmuş, çatlak ve yıkılma gibi oluşumları önlemek adına ekle yapılması tamamiyle uygulanan bölgeyi güçlü kılmaktadır.

Kolon, kiriş gibi beton dökümlerinin işlemlerinde kullanılan kimyasal dubel ( harç olarak bilinmektedir ) en etkili yöntem olarak sağlanabilir. Filiz ekimi için diğer bir işlem ise izmir karot olarak eski, yeni beton kaynaştırması yani ankrajlanmış filiz beton donatıları yapılır.  Piyasada filiz ekimi yapılırken epoksi dübel kullanılmaktadır etkili bir yapıştırıcı ve dolgu malzemesi olarak bilinir. Yapıştırıcı ve hızlı tutma kimyasalı ile elde ediliyor. Epoksi dübel, beton alan ve bölgeye uygulandıktan sonra yükün taşınmasında epey dayanıklılık gösterir. Epoksi ankraj, epoksi filiz ekimi, ankraj, demir filiz ekimi gibi isimler ile de adlandırılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WEB SİTEMİZ

SATILIKTIR.
İLETİŞİM
7/24 Arayabilirsiniz. Detaylar için Whatsapp'dan ulaşabilirsiniz.
close-link